Vyberte z naší nabídky plné poctivých slev. 😉

PVC podlahy v metráži (LINO)

Tyto podlahy možná znáte také pod starším názvem "lino" ačkoliv s přírodním linoleem nemají nic společného a s materiály prodávanými v 80. - 90. letech jen minimum. V dnešní době je to jedna z nejpopulárnějších podlahových krytin, a to zejména proto, že díky novým výrobním technologiím je pro zákazníky připravena široká nabídka různých typů imitací materiálů. Například různé imitace dřeva a betonu jsou velmi oblíbené a žádané, v případě kvalitních PVC i k takřka nerozeznání.

Nespornou výhodou PVC podlah je jejich praktičnost při údržbě díky polyuretanové úpravě povrchu. Také školy a administrativní budovy tento typ krytiny používají právě kvůli funkčnosti a praktičnosti. K údržbě stačí pouze prostředek na PVC, teplá voda a můžete si být jisti dostatečnou čistotou. Podlahy jsou díky moderním technologiím výroby zdravotně nezávadné a mají dobré tepelně-izolační a zvukové vlastnosti. Díky jejich nízké celkové tloušťce (jsou až 4krát tenčí než např. laminátová podlaha) jsou ideální pro použití i na podlahové vytápění.

Při výběru PVC podlahy máte na výběr z velkého množství dekorů i šíří. Mezi nejčastěji nabízené šíře patří 2 / 3 / 4 m a v poslední době je velmi populární šíře 5 m, která zákazníky zbaví starostí s napojováním jednotlivých pásů i ve větších místnostech zejména v novostavbách. Spodní strana PVC podlah je tvořena buď pěnovou vrstvou z PVC nebo navíc textilní (filcovou) vrstvou, která je v dnešní době velmi oblíbená hlavně díky svým komfortním vlastnostem.

Struktura PVC podlahy v metráži (LINO)

Nyní stručně k technickým vlastnostem. U PVC podlah je jedním z nejdůležitějších parametrů tloušťka nášlapné vrstvy. Čím silnější je nášlapná vrstva, tím je PVC více odolné proti mechanickému poškození. Můžeme tedy určitě doporučit pro využití v domácnostech PVC s nášlapem 0,35 mm a vyšším. PVC podlahy s nižší nášlapnou vrstvou jsou sice levnější, ale jsou také více náchylné na mechanické poškození.

Našimi favority ve všech těchto ohledech jsou PVC DUPLEX (55 dostupných dekorů) a PVC FORTEX (27 dostupných dekorů i v šíři 5 m), které mají spodní stranu opatřenou výše zmíněnou textilní podložkou. Pro komerční využití můžeme doporučit PVC TEX-ACOUSTIC (12 dostupných dekorů) s kompaktní tloušťkou nášlapné vrstvy 0,55 mm a vysokým útlumem hluku až 20 db.

PVC podlahy v naší nabídce neobsahují žádná ftalátová změkčovadla a vykazují desetkrát méně emisí VOC* než vyžadují platné evropské normy (méně než 100 uq/m3), což přispívá k lepší kvalitě vzduchu v interiérech.

*VOC: Volatile Organic Compound = těkavé organické látky.

Piktogramy PVC podlahy v metráži (LINO)

Výhody vinylových podlah v metráži

  • Cenově velmi výhodné
  • Možnost výběru z šíří 2 / 3 / 4 / 5 m
  • Velký výběr dekorů dřeva, dlažby i betonu
  • Hygienický povrch
  • Tichý a pružný došlap
  • Snadná údržba
  • Rychlá instalace
  • Vhodné pro podlahové topení

Nevýhody vinylových podlah v metráži

  • Nejedná se o přírodní materiál
  • V členitých místnostech může dojít k větší odpadovosti

Pozn. Pozor, doporučujeme vždy použít širší rozměr role vůči šíři místnosti. Při instalaci více pásu (řezů) PVC ve stejné místnosti totiž nelze kombinovat pásy z více rolí z důvodů možné barevné odchylky. Odlišné šíře role jsou vždy z jiné výrobní šarže a může docházet k barevným odchylkám. Pokud je nezbytné použítí více pásů, musí být ze stejné role. Tolerance délky a šíře role je 1%.