Vyberte z naší nabídky plné poctivých slev. 😉

Rady a doporučení

Když při plánování stavby nebo při rekonstrukci přijde řada na výběr podlahové krytiny, je na místě důležitá otázka, jaký typ podlahoviny zvolit. Při návštěvě podlahového studia zákazník zpravidla zjistí, že existuje široká nabídka typů a dekorů podlahových krytin a obsluha studia mnohdy výběr vhodné krytiny také neulehčí. Pro koncového zákazníka je potom velmi obtížné se v této "podlahové jungli" vyznat, a proto jsme pro Vás připravili jednoduchého průvodce jednotlivými typy podlahových krytin, který Vám výběr vhodné podlahy pro Vaší domácnost, kancelář či jiný interiér pomůže usnadnit.

Jak položit vinylovou podlahu

Jak položit vinylovou podlahu

V tomto článku Vám představíme všechny důležité věci týkající se přípravy a samotné pokládky lepené vinylové podlahy. Vše jsme jednoduše shrnuli do několika základních kroků. Pokládka lepených vinylových podlah není jednoduchá, proto instalaci doporučujeme pouze zkušenějším kutilům.


Jak položit PVC podlahu (lino)?

Jak položit PVC podlahu (lino)?

Pokud máte v plánu v interiéru pokládat PVC podlahu (lino) potom určitě čtěte dále. V tomto článku Vám poskytneme důležité informace a jednoduchý návod jak PVC podlahy správně nainstalovat. Zároveň poradíme s výběrem podlahových lišt pro perfektní vzhled podlahy. To vše v několika základních krocích.


PVC podlahy v metráži (LINO)

PVC podlahy v metráži (LINO)

Tyto podlahy možná znáte také pod starším názvem "lino" ačkoliv s přírodním linoleem nemají nic společného a s materiály prodávanými v 80. - 90. letech jen minimum. V dnešní době je to jedna z nejpopulárnějších podlahových krytin, a to zejména proto, že díky novým výrobním technologiím je pro zákazníky připravena široká nabídka různých typů imitací materiálů. Například různé imitace dřeva a betonu jsou velmi oblíbené a žádané, v případě kvalitních PVC i k takřka nerozeznání.


Vinylové podlahy

Vinylové podlahy

Vinylové podlahy mají obdobné složení jako PVC podlahy, ale jsou více kompaktní, a to díky tomu, že rubová strana neobsahuje měkčené PVC, ale tvrzené. Vyrábějí se v celé řadě dřevěných, ale i keramických vzorů a nejsou náročné na údržbu díky polyuretanové povrchové úpravě. V jejich prospěch mluví také výborné tepelně izolační a akustické vlastnosti a vhodnost použití na podlahové topení. Tepelný odpor je podle typu materiálu nižší než u laminátových podlah.


Koberce v metráži

Koberce v metráži

U českých zákazníků jsou koberce také velmi populární, výrobci často označují Českou republiku jako "Malou Anglii". Koberce lze rozdělit do různých kategorií podle několika základních hledisek. V dnešní době je pro koncového zákazníka nejčastěji využívané dělení podle materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, typu vlasu a podle použití. Kvalita koberců obecně je dána druhem vlákna a celkově jeho konstrukcí. Z praxe můžeme doporučit nakoupit raději dražší, ale kvalitnější materiál, pokud to rozpočet dovolí. V naší nabídce naleznete všechny typy koberců od renomovaných západoevropských výrobců jako je např. BALTA, ITC, IDEAL, LANO a TIMZO.


Kobercové čtverce

Kobercové čtverce

Kobercové čtverce mají v podstatě stejné vlastnosti jako koberce v metráži, jsou velice robustní a pevné. Spodní vrstvu tvoří zpravidla tzv. Bitumen, tedy pevná guma, která zabezpečuje rozměrovou stálost. Jsou dodávány v jednotlivých čtvercích, většinou o rozměru 50 x 50 cm. Jedná o zátěžové, ale i bytové koberce.


Laminátové plovoucí podlahy

Laminátové plovoucí podlahy

Laminátové plovoucí podlahy byly uvedeny na trh v sedmdesátých letech a rychle se staly velice populární zejména kvůli své jednoduché instalaci a manipulaci. V dnešní době je možné díky moderním technologiím vytvořit laminátové podlahy ve věrných imitacích dřeva i keramiky, a to i s velmi kvalitní povrchovou úpravou. Laminátové podlahy jsou nyní považovány spíše za levnější podlahové krytiny, ale samozřejmě existují varianty, které mají srovnatelnou cenu jako např. vinylové podlahy.